Prečo využiť služby finančnho sprostredkovateĽa ? 

Kvalitný a skúsený finančný sprostredkovať vie klientom ušetriť peniaze aj čas. Finačný sprostredkovať má prístup skoro ku všetkým finančným produktom, vie ich s klientom porovnať, ukázať skryté poplatky, najmä ak sa jedna o investičné a kapitálové životné poistenia. Dokáže porovnať úroky na hypotékach, porovnať poistenia majetku a života, a to naprieč celým trhom. Veľa ľudí si myslí, že finančný sprostredkovať zvyčajne odporúča produkt, z ktorého má na vyššiu províziu, ale provízia pre sprostretkovateľa je skoro rovnaká u každého produktu.

Má zmysel životné poistenie ?  

Určite áno. Životné poistenie je služba, za ktorú klient platí a v prípade ak nastane neočakávaná situácia v živote, ako napríklad, choroba, úraz alebo smrť. Klient sa v tomto prípade nemusí spoliehať na slabý sociálny systém, ale ak má dobre nastavené poistenie vie ochrániť seba a rodinu pred týmito udalosťami.

Ako spoznať kvalitný finančný sprostredkovateľa ?

Finnčných sprostredkovať si vie každý klient overiť cez web https://regfap.nbs.sk/search.php na tomto webe si vie každý overiť ako dloho pracuje finančný sprostretkovatľ a pre aké spoločnosti pracuje. Kvalitných finančných spristetkovateľ si viete dohľadať aj cez google alebo sociálne siete. Kvalitný finančný sprostretkovatľ má odborné vystupovanie, netlačí na klienta aby si rýchlo uzatvoril nejaký prodkut.  

Prečo by som si mal sporiť na dôchodok ?

Každý pracujúci človek by si mal bokom odkladať na dôchodku. Socilána poisťovňa nebude v budúcnosti schopným klientom vyplácať dôchodky, je to kvôli demografii a zle nastavenému sociálnemu systému. Ak si klient nebude počas svojho produktívneho veku pravidelne odkladať na svoju budúcnosť v dôchodkovom veku bude nemilo prekvapený. Na dôchodok si vie každý odkladať cez druhý dôchodkový pilier, ten sa automaticky sťahuje z odvod na jeho účet. Tretí dôchodkový pilier má význam len vtedy ak klientovi prispieva zamestnávateľ. Účet je evidovaný na jeho meno a peniaze sa dedia aj v druhom, aj treťom dôchodkovom pilieri. Najlepší spôsob sporenia na dôchodku je investovanie. Klienti si vedia kúpiť ETF fond, ktorý napríklad kopíruje svetové akcie. Vie tam sporiť pravidelne aj nepravidelne. Ak chce mať klient dôstojný dôchodok najlepšie je si sporiť od 5% až 10% zo svojho príjmu.


Domov
            Formulár              Etický kódex                      Investovanie
O Nás           Výhody spolupráce       Najčastejšie otázky               Dôchodky